سئو سایت یعنی چه

امروز میخوایم در مورد یک نوع بازاریابی صحبت کنیم و سر صحبتمون از این قرار است: سئو سایت یعنی چه ؟!

سئو یک نوع بازاریابی درونگرا به حساب می‌آید در واقع مخاطب با جستجو در اینترنت شما را پیدا میکند و احتمال خرید کردن از شما در این نوع بازاریابی حدود 70 درصد خواهد بود پس نباید این نوع بازاریابی را دست کم گرفت. سئو یا بهینه سازی سایت مخفف search engine optimization است که در اصطلاح seo گفته می‌شود.

سئو درون صفحه یا on page چیست ؟

سئو درون صفحه یا On page به معنی بهینه ساختن سایت خودمان است. بهینه سازی متون و تصاویر و تمامی المان‌های موجود در سایت که باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می شود. به جرات میتوان گفت این پایه سئو برای سایت است و باید حتما نمره خوبی در این نوع سئو کسب کرده باشیم. در صورتی که سئو پایه ای یا همان سئو درون صفحه مناسبی نداشته باشیم قطعا سئو برون صفحه خوبی نخواهیم داشت و عملا بی فایده خواهد بود.

سئو برون صفحه یا Off page چیست ؟

این نوع سئو سری عملیات‌های خارج از دسترس وب سایت است که باید متخصص سئو با دقت این مسائل را اجرا کند. اجرا این نوع سئو توسط سایر ابزارهای موجود در دنیای گوگل است. ساخت و خرید لینک مناسب برای سایت و اجرای درست سئو برون صفحه ای با ابزارهای شبکه های اجتماعی یکی از این نوع سئو به حساب می‌آید.

سئو کلاه سفید چیست ؟

در انواع سئو کردن دو نوع دیگر سئو وجود دارد که به آن باید در این مقاله اشاره کنیم و در یک مقاله کامل به صورت ریز و جزئی به تمامی بخش‌های آن اشاره خواهیم کرد.

مورد اول سئو کلاه سفید است. به عملیات‌هایی که برای سایتمان انجام می‌دهیم و انی عملیات مورد رضایت گوگل است سئو کلاه سفید می‌گوییم. در واقع اجرای درست و دقیق خواسته‌های گوگل که به ما کمک می کند در مدت زمان مشخص رتبه خوبی از گوگل دریافت کنیم و باعث افزایش بازدید و ترافیک ما خواهد شد.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

گوگل برای رتبه دادن به ما یک سری خواسته ها دارد که سایت ما باید آن خواسته ها را برای گوگل انجام دهد. میتوانیم به صورت درست این خواسته‌ها را انجام دهیم و بعد از مدتی گوگل به ما یک رتبه خوب، با ترافیک مورد نیاز ارائه بدهد. اما اشخاصی هستند که از روش‌های غیر معمول برای سئو استفاده میکنند و در واقع در تلاش هستند که گوگل را دور بزنند و گاها موفق هم خواهند شد اما این موفقیت زمان زیادی نخواهد برد و بعد از مدتی ربات‌های گوگل متوجه این قانون شکنی‌ها خواهد شد و سایت را جربمه سنگین میکنند. بهتر است صبر داشته باشیم و با سئو اورگانیک و سفید در نتایج برای همیشه ظاهر شویم تا با سئو کلاه سیاه در مدت کم در نتیجه صفحه اول باشیم.

سایت بدون سئو یعنی …

سئو یک بخش غیر قابل جداشدنی از سایت و طراحی سایت است. تصور کنید مغازه ای در وسط کویر دارید، ممکن است مشتری ای داشته باشید؟! خیر.

در گذشته وقتی که به عنوان فریلنسر شروع به فعالیت میکردم افرادی به من سفارش طراحی سایت میدادند میگفتند فعلا به سئو نیاز ندارند و این مسئله برای کم شدن هزینه‌های طراحی سایت بود. در ادامه با من تماس میگرفتند و میگفتند پس چرا تماسی نداریم؟! و جواب من: میدانید سئو سایت یعنی چه ؟ 🙂

به سئو نباید به عنوان یک هزینه نگاه کرد بلکه دقیقا مصداق بارز سرمایه گذاری مطمن است. جای ذکر کردن است که سئو به معنی این نیست که عملیات سئو را انجام دهید و بعد بیخیال سایت شوید و منتظر مشتری باشید زیرا یکی از ارکان سئو و سود آوری تولید محتوا است.

سئو جادو نیست

سئو تشکیل شده از موارد ریز خواسته شده از طرف گوگل است نه صرفا یک کار به خصوص یک روزه و یا نه حتی نصب یک ماژول و افزونه در سایت.

طراح سایت شما باید موارد خواسته شده توسط گوگل را به دقت بررسی نموده و در سایت شما اعمال کند و اصلا به این معنی نیست که امروز انجام شود و تمام بلکه نیاز به زمان دارد و تمامی موارد را بررسی و انجام داد. در ادامه گوگل خطاهایی را برای وب مستر ارسال میکند و درخواست رفع این ایراد ها را دارد که باید آن‌ها رفع شود تا یک سایت سئو شده خوبی داشته باشیم.

مراحل سئو چیست

همان گونه که گفتیم سئو به معنای انجام یک کار ثابت و اتمام نیست. در سئو باید به صورت ریز کاری کارهای زیادی را انجام دهیم و در ادامه به چندین مورد از کار هایی که باید در سئو انجام دهیم اشاره میکنم. این‌ها تنها بخشی از عملیات سئو به حساب می‌آید.

تگ‌های h1 , h2 , h3 ….. h6

سئو چیست , سئو یعنی چه ؟ , چگونه سایتمان را سئو کنیم

در سایت یک سری تگ‌ها وجود دارد و این یک مسئله فنی می‌باشد. از تگ h1 تا تگ h6 ! مهم ترین تگ در سئو h1 می‌باشد و در هر صفحه باید یک تگ h1 وجود داشته باشد. در مورد h2 تعداد 2 تا 5 عدد کافی است و در باقی تگ‌ها تعداد نا محدود است. در صفحه اصلی سایت باید یک تگ وجود داشته باشد. این تگ‌ها دقیقا سرچ‌هایی هستند که کاربران انجام میدهند و به سایت شما می‌رسند.

بهتره استفاده از تگ‌ها هوشمندانه باشد و کلمه کلیدی‌ها به گونه‌ای انتخاب شود بسیار بهینه باشد و این بهینه بودن به افزایش بازدید کاربران نیز کمک بسیار زیادی می‌کند.

لینک سازی داخلی و خارجی

ارتباط همیشه برای گوگل مهم بوده و مهم ترین مسئله برای گوگل، کاربران است. وقتی شما در سایت خودتان از هر مقاله به صورت هوشمند لینک سازی میکنید کمک میکنید به کاربران تا بهترین راهنمایی‌ها را داشته باشند.

برای مثال شما در حال یادگیری وردپرس هستید و در حال خواندن مقاله ای در مورد افزونه های وردپرس. در میان مطلب یک لینک آموزش نصب وردپرس وجود دارد که میتواند در حین خواندن مقاله توسط کاربر به کاربر کمک کند تا وردپرس را بتواند نصب کند و این برای گوگل بسیار مهم است. این یعنی لینک سازی داخلی سایت.

در مورد لینک سازی خارجی سایت هم استفاده کردن از منابع سایت‌هایی غیر از سایت خودمان است. برای مثال مقاله ای از یک سایت خارجی ترجمه کرده و در سایتمان قرار دادیم. در انتهای مقاله از سایت منبع نام میبریم و لینک آن را ذکر میکنیم. این هم به گونه‌ای لینک سازی خارجی به حساب می‌آید.

استفاده از خاصیت alt تصاویر

تصاویر از اهمیت زیادی برای گوگل برخوردار است. حتما تمامی صفحات در سایت باید دارای تصاویر باشند و هر نوع تصویری را نمیتوان استفاده کرد. بهتر است تصاویر را به حجم کم و با بالاترین کیفیت در سایت قرار دهیم همچنین از تصاویر خاص و مخصوص سایت خودمان استفاده کنیم اگر هم نمیتوانیم تصویر مخصوص خودمان را داشته باشیم بهتر است از لوگو سایت روی تصاویرمان استفاده کنیم. همان گونه که گفته شد تصاویر باید در سایز مشخص و کاملا بهینه شده در سایت قرار بگیرد. فراموش نکنیم که تصاویر با حجم بالا میتواند دقیقا به سایت آسیب بزند. در تصاویر یک قابلیت به نام ALT وجود دارد که در صورت لود نشدن تصاویر آن متن نمایش داده می‌شود. این خصوصیت ALT در تصاویر بسیار زیاد به سئو کمک میکند و باید به صورت کامل این عملیات انجام شود. بهتر است از انواع دیگری از کلمات کلیدی در متن تصاویر استفاده کنیم و برای این کار بهتر است از سایت‌هایی که کلمه کلیدی خوبی پیشنهاد می‌دهند استفاده کنیم.

یافتن کلمه کلیدی بهینه

قطعا ساده نخواهد بود در اول کار با کلمه کلیدی های سختی برای مثال “طراحی سایت” در صفحات اول گوگل پیدا بشیم و مخاطبان را جذب خودو کنیم. برای اینکه بتوانیم زودتر از همیشه ترافیک جذب کنیم باید بر روی کلمات کلیدی بلند و بهینه که برای کار ما مناسب هستند استفاده کنیم. این یک نوع تکنیک است و ربطی به مسائل فنی در سایت ندارد.

بک لینک

بک لینک یعنی گرفتن لینک از سایت های دیگه! به عبارت دیگه ای میتوانیم بگیم که سایر سایت‌ها لینک سایت ما را در سایتشان قرار دهند! میتوانیم در اکثر فرم‌های سایت‌ها این کار را بکینم اما کافی نیست. بک لینک نوع فالو و آنفالو نیز دارد که اگر بک لینک فالو نباشید (آنفالو باشد) هیچ کمکی به سایت ما نخواهد کرد و از طرف دیگر اگر بک لینک ساخته شده در سایت دیگر جذف شود میتواند ضرر به سایت ما وارد کند و این مسئله بسیار حساس است. بهتر از مسائل بک لینک را به یک فرد متخصص بدهیم تا از این مشکلات در امان باشیم.

سئو چیست,آموزش رایگان سئو,مراحل سئو

سئو وردپرس چگونه است؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کم نظیر در سطح جهان است و میتوان گفت با افزونه‌ها و قالب‌های خیلی خوبی که برای وردپرس وجود دارد نیازی نیست نگران سئو سایت وردپرسی خودمان باشیم. اما برای سئو بهتر و قوی شدن سایت نیاز است که اطلاعات و دانش سئو سایت در وردپرس یا به خوبی یا بگیریم 🙂

آموزش نصب وردپرس روی هاست

با این آموزش شما میتوانید به راحتی وردپرس را نصب کنید و وارد دنیای دیجیتال شوید

از دست دادن جایگاه در گوگل ( پنالتی شدن سایت )

گاهی بعضی از اشتباهات به صورت ناخواسته یا از روی بی تجربگی در سایت رخ میدهند که حاصل آن پنالتی شدن است در گوگل است و سایت ما از نتایج به صورت کامل حذف می‌شود که به این مسئله پنالتی شدن سایت میگویند. در یک مقاله جدا از مقاله سئو سایت یعنی چه ، به صورت کامل به این مسئله اشاره خواهیم کرد 🙂 ما را دنبال کنید.

در این مقاله ” سئو سایت یعنی چه ” سعی کردیم تا آنجا که امکان دارد تمامی نکات را راجع به سئو به شما بگوییم. البته مبحث سئو بسیار گسترده تر از آن است در قالب یک مقاله بگنجد و مقاله سئو سایت یعنی چه صرفا جهت معرفی کوتاه به شما بود است. 🙂

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

در صورتی که قصد دارید خودتان سئو سایتتان را انجام دهید میتوانید با آموزش‌های رایگان سئو ما همراه شوید در غیر این صورت میتوانید سئو سایت خود را به ما بسپارید. ما تضمین میکنیم که به شما برنامه مناسبی برای کسب رتبه خوب در گوگل و افزایش فروش ارائه خواهیم کرد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 4 =