تگ 1H و اهمیت آن برای سئو

سلام در این مقاله قصد داریم درباره تگ 1H و اهمیت آن برای سئو صحبت کنیم که یکی از نکات کلیدی در داشتن سایت می‌باشد و از آن جا که گوگل بسیار زیاد به این موضوع حساس است پس باید استفاده از آن را کاملا بلد باشیم.

تگ 1H و اهمیت آن برای سئو چقدر است

در واقع تگ‌های H از شش تگ به وجود آمده اند که به ترتیب از H1 , H2 , ….. H6 است. در واقع این تگ‌ها برگرفته شده از زبان کد نویسی html است اما از آن جا که اهمیت بالایی برای گوگل دارد برای تولید محتوا نیز باید از آن ها استفاده کنیم و باید اصول را بدانیم.

در استفاده از این تگ هیچگونه اجباری وجود ندارد و میتوانیم حتی از آن‌ها استفاده نکنیم که خب با این کار سایت ما برای گوگل دیگر ارزش خاصی نخواهد داشت. اما اگر از این المان ها استفاده کنیم اما به غلط لطمه بزرگی به سایت خودمان وارد خواهیم کرد.

آموزش رایگان سئو

طرز صحیح استفاده از تگ heading

استفاده از این نوع تگ باید به روش اصولی انجام شود تا منجر به ضرر زدن به سئو سایت نشود و اگر به صورت درست اجرا شود به خوبی باعث افزایش رتبه شما در گوگل خواهد شد.

H1 از این تگ در هر صفحه وب سایت فقط باید یک بار استفاده شود و استفاده بیش از یک بار آن منجر به افت سئو خواهد شد. در واقع این تگ به گوگل محتوای شما را ارائه میدهد. در این مقاله‌ای که در حال مطالعه‌اس هستید تگ h1 در واقع ” تگ 1H و اهمیت آن برای سئو ” است.

از سایر تگ‌ها به گفته کارشناسان سئو میتوانید هر چند بار که میخواهد استفاده کنید اما به توصیه ما در تجربه‌هامون توصیه میکنیم که از تگ H2 هم به تعداد محدود حداکثر 5 بار استفاده کنید.

ترتیب استفاده از تگ Heading

در استفاده از این تگ ها باید دقت کنیم که ترتیب خاص خودشان را دارند و باید طبق قانون خودشان استفاده کنیم.

دقت کنید باید از ترتیب H1 H2 H3 H4 H5 H6 استفاده شود یعنی تگی که از همه مهم تر است که h1 است باید در اول به کار برود. بعد تگ H2 و تا ترتیب H6 . یعنی حتی به گونه ای نباید که بعد از استفاده از تگ h2 بعد به سراغ تگ h4 برویم بهتر است در این میان قبل از تگ H4 از تگ H3 استفاده کنیم. 🙂

توجه داشته باشید که قالب سایتی که در روی سایتتان نصب است حتما باید یک H1 در مقالات جا دهد و برای این که بتوانید چک کنید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم چند تگ H1 در سایت داریم

در صفحه بلاگتون کلیک راست کنید و روی گزینه view page source کلیک کنید تا تمامی کد‌های موجود در سایتتون رو نشون بده همانند تصویر زیر:

چگونه بفهمیم چند تگ H1 در سایت داریم

بعد از بارگذاری کد‌های سایتتون روی دکمه‌های ctrl و F کلیک کنید تا قسمت جستجو مرورگر فعال شود و عبارت : <h1/> رو جستجو کنید.
اگر عبارت پیدا شده یکی باشد متوجه این موضوع میشید که یک بار از این تگ استفاده شده پس ضرری برای سئو شما نخواهد داشت.

امیدوارم با کمک این مقاله تونسته باشید heading با کیفیتی برای مقالات سایتتون فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =